واگذاري ميراث طبيعي كشور به بخش خصوصي

در حالي كه حوزه‌‌هاي اقتصادي و صنعتي بزرگ دولت همچنان در برابر خصوصي‌سازي مقاومت مي‌كنند، رئيس سازمان حفاظت محيط‌زيست از واگذاري ميراث طبيعي كشور به بخش خصوصي خبر داد.

به گزارش خبرنگار همشهري، فاطمه واعظ جوادي در يك نشست مطبوعاتي گفت: سازمان حفاظت محيط‌زيست در راستاي اصل 44 قانون اساسي، بهره‌برداري بخشي از مناطق تحت مديريت اين سازمان را به بخش خصوصي واگذار مي‌كند.

به گفته وي، در اولين مرحله از اجراي اين طرح، بهره‌برداري از مناطق شكار ممنوع با مديريت سازمان محيط‌زيست به بخش خصوصي واگذار و درآمد حاصل از آن مستقيما به خزانه واريز مي‌شود. در اين راستا، اولين منطقه در استان سمنان ظرف ماه آينده به كانون شكار ايران واگذار مي‌گردد.

براساس اين طرح، مناطق تعيين شده براي تفرج نيز به بخش خصوصي واگذار مي‌شود.

واعظ جوادي در اين نشست خبري، ضمن اظهار بي‌اطلاعي از ماهيت كساني كه اقدام به قطع نهال‌هاي زيتون در سرخه حصار كرده‌اند، گفت: احتمالا افرادي كه مي‌خواسته‌اند ارتباط خوب سازمان محيط‌زيست و شهرداري را به هم بزنند و يا قصد بهره‌برداري سياسي از اين ماجرا داشته‌اند دست به اين كار زده‌اند.

وي همچنين از تهيه دستورالعملي مدون براي برداشت اصولي از معادن فلزي و غيرفلزي در سال جاري خبر داد.

 مطالب مرتبط انتقاد كارشناسان از واگذاري ميراث طبيعي اجاره ملكي با 70 ميليون مالك تهيه زمين معوض، شرط نجات سرخه‌حصار گام‌هاي لرزان در حفاظت از محيط زيست هشدار سازمان بازرسي درباره تخريب پارك ملي خجير چمران : كاربري اراضي سرخه حصار تغيير نمي‌كند اعتراض كارشناسان محيط زيست به تصميم ديوان عدالت اداري تخريب منابع طبيعي نگران‌كننده است منابع طبيعي، كارنامه خودنوشت مراكان سهمي از بودجه قفقاز ندارد

/ 0 نظر / 43 بازدید